wtorek, 29 stycznia 2013

One Billion Rising

Brak komentarzy:
 
Dzisiaj w najnowszym wydaniu Glamour w wywiadzie z Anne Hathaway natknęłam się na bardzo ciekawą akcję. A mianowicie jest to "One Billion Rising" czyli akcja, której uczestnicy protestują przeciwko przemocy wobec kobiet. Jest to bardzo popularne wydarzenie na całym świecie. W Polsce dopiero zaczyna się o nim mówić. Akcja będzie miała miejsce w wyjątkowy dzień, bo 14 lutego czyli w Walentynki. Osoby samotne mogą przyłączyć się do akcji, czyli zatańczyć z całym światem i porzucić walentynkową chandrę w zapomnienie! Ja również przyłączam się do akcji i namawiam każdego, komu ta sprawa nie jest obojętna do czynnego udziału. Strona akcji http://onebillionrising.org/ oraz bardzo ciekawy artykuł Artykuł 
 Niżej cytat z One Billion Rising Polska

"Polska przyłącza się do akcji "One Billion Rising", która będzie miała miejsce w Walentynki - 14.02.2013. Akcja zainicjowała Eve Ensler, autorka znanych także w Polsce "Monologów waginy", a także aktywna działaczka przeciw przemocy wobec kobiet. Akcja powstała w proteście przeciwko przemocy wobec kobiet.
One Billion Rising to:
- Globalny protest;
- zaproszenie do tańca;
- wezwanie do mężczyzn i kobiet, by odmówili wspierania status quo póki gwałt i kultura gwałtu nie odejdą w przeszłość;
- akt solidarności,
- unaoczniający kobietom powszechność ich walki i ich siłę w liczbach;
- odmowa zaakceptowania przemocy wobec kobiet i dziewcząt jako zgodnych z koleją losu;
- nowa epoka i nowy sposób bycia.

Polska akcja nosi nazwę "NAZYWAM SIĘ MILIARD". Mamy nadzieję, że do akcji przyłączą się kobiety w całej Polsce i że tłumnie zatańczymy i zaśpiewamy przeciwko przemocy wobec kobiet!!!!"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

 
© 2012. Design by Main-Blogger - Blogger Template and Blogging Stuff